SkyTour - Égi Túra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rácsos vagy csöves?

2 posters

Go down

Rácsos vagy csöves? Empty Rácsos vagy csöves?

Témanyitás by madg Szomb. Okt. 27, 2018 3:53 pm

A készülő tükröm valószínűleg Dobson szerelésben üzemel majd. Úgy láttam, a kisebb tükrök csövekben vannak, a nagyobbaknál viszont a rácsos (Truss-tube) is megjelenik. A kis tükröknél van akadálya, (vagy értelme) hogy rácsos szerkezettel szereljük?

madg

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2018. Aug. 11.
Age : 43
Tartózkodási hely : Isaszeg

Vissza az elejére Go down

Rácsos vagy csöves? Empty Re: Rácsos vagy csöves?

Témanyitás by Mizar Szomb. Okt. 27, 2018 7:06 pm

A 15 centis tükrömet eredetileg csőbe tettem. Jó masszív csőbe és Dobsonon.
Háromszor építettem át utazó távcsőnek rácsos kivitelben. Az egyik látható az MTT videón a mutasd meg a távcsöved kisfilmen. Sok szétszedés és összeszerelés után már sötétben is eltaláltam a tűrhető kollimációt, de tökéletes soha nem lett a diffrakcós kép. Mélyegezni lehetett vele így is, bolygóknál már látszott a tökéletes kollimáció hiánya.
Szerintem egy méteres cső tolerálható a kocsiban, ha valaki sűrűn szállítja a távcsövet, a készülő 31 centist is csőbe fogom tenni, mert a rácsos ugyan kisebb helyet foglal, de soha nem lesz olyan stabil.
Nyilván van olyan, akinek más a tapasztalata, vagy profi módon tudja megoldani a műszaki részét. Szerintem bolygózni a kertben csak csőben. Smile

Mizar
Admin

Hozzászólások száma : 164
Join date : 2018. Jul. 11.

https://skytour.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.