SkyTour - Égi Túra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tükörfúrás

2 posters

Go down

Tükörfúrás Empty Tükörfúrás

Témanyitás by madg Hétf. Ápr. 18, 2022 2:00 pm

Sziasztok!

Úgy döntöttem, kipróbálnám ezt is! Smile Tapasztalatokat, leírásokat szívesen olvasnék!
Van egy egészen jó, kipolírozott gömbtükröm, ezt lenne legjobb kifúrni, ha lehet...

madg

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2018. Aug. 11.
Age : 43
Tartózkodási hely : Isaszeg

Vissza az elejére Go down

Tükörfúrás Empty Re: Tükörfúrás

Témanyitás by Mizar Szomb. Május 07, 2022 5:10 pm

Üdv
Én eddig a legtöbb tükrömet kifúrtam.
Kézzel.
Vagy táblaanyagból kellett korong, vagy a közepét kellett fúrni. (Kutter, Waineo)
Mindegyik ugyanazzal az eljárással készült, csak a méret más.
80-s csiszolópor, vékony acélcső, vagy 0,5-ös horganyzott lemez.
Itt egy videó amin 31 cm-es korongot fúrok ki.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Van egy kevés hasznos tanácsom ha továbbra is érdekel a dolog.

Mizar
Admin

Hozzászólások száma : 164
Join date : 2018. Jul. 11.

https://skytour.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Tükörfúrás Empty Re: Tükörfúrás

Témanyitás by madg Vas. Május 08, 2022 5:13 pm

Mindenképp érdekel! Smile Egyébként úgy alakult, hogy nem a kész gömbtükröt fogom kifúrni, hanem készítek egy másikat. Én is a Waineo projekt miatt fúrnék, olyan 3 cm luk kell majd, de még játszok a beállításokkal.

madg

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2018. Aug. 11.
Age : 43
Tartózkodási hely : Isaszeg

Vissza az elejére Go down

Tükörfúrás Empty Re: Tükörfúrás

Témanyitás by Mizar Vas. Május 08, 2022 8:25 pm

Szerintem ha már fúrni kell, akkor érdemes erről beszélni, ill. már most is van egy fontos dolog.
Én még csak kézzel fúrtam, csak arról tudok írni, de egy valami közös, ha kézzel, ha géppel lesz. Mielőtt csiszolod, az üveg hátsó részén el kell kezdeni a fúrást kb az üveg feléig, esetleg tovább kicsit.
Tehát:
Az üveget szépen előkészíted a csiszolásra. Hátul legalább 300-as porig felcsiszolod, fazettázod.
Ez fontos, mert ha a háta nem egyenletes, a gömb felülete rosszabb lehet. Ez síktükörnél is fontos, meg általában minden tükörnél. Utána hátul befúrsz a feléig kb. Azért, mert ha robban, akkor most robbanjon ne a kész tükör. Ha nem durrant szét, kezdheted csinálni a gömbtükröt a másik oldalról. Ha készen van akkor a tükör felől befúrod a hiányzó részt, ha szerencséd van és jól dolgoztál találkozik a két furat. Nekem nem szokott szépen. Smile))))
Aki már fúrt többet, legalább egynek illik szétdurranni. Szépet szól és sok sok szilánkra robban. Very Happy

Mizar
Admin

Hozzászólások száma : 164
Join date : 2018. Jul. 11.

https://skytour.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Tükörfúrás Empty Re: Tükörfúrás

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.