monitorüveg 235

Go down

monitorüveg 235

Témanyitás by tz on Csüt. Júl. 19, 2018 2:53 pm

Sziasztok!
Na akkor tiszta lappal kezdem itt Smile
Sok hányattatás, legalább 15 felcsiszolás után itt tart. Az utolsó felcsiszolásból minimális asztigmiával és közepes peremkopással jött ki. Utóbbit egész jól sikerült tavasszal javítanom, aztán ahogy bejöttek a melegek, jól elszúrtam egy 155-ös szerszámmal. Azóta kb 3 órát dolgozhattam a 30 mm-es szerszámmal, mivel a nagyobbakkal bár sokkal egyenletesebb lett a felület, a peremkopás egyszerűen nem javult. Minden kép fókuszon kívüli.
Szóval jelenleg a peremen dolgozom, egyelőre persze jó egyenetlen, de majd össze lesz simítva. A baloldali kép tegnap esti, azóta 10 percet dolgoztam erősen nyomva, hogy a peremen lévő dudort koptassam. Amint látjátok, sikerült is, mert bár szörnyű a felület, a tendencia jó.

tz

Hozzászólások száma : 8

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: monitorüveg 235

Témanyitás by Mizar on Csüt. Júl. 19, 2018 9:54 pm

Ez szép darab lesz, ha elkészül!
Igen, a monitor üveg! Az egy külön világ..
Az én 31 centisem is áll, mert újabb problémát kell kiküszöbölni. De éppen a meleg miatt most nem alkalmas, majd ősszel. Sehogy sem alakult a perem kisebb szerszámmal. Sokáig nem volt kedvem 31 centis szurkot készíteni, nem is tudom, miért. Very Happy De kénytelen voltam. Már 1 óra polírozás után többet dolgozott, mint a kis szerszám sok-sok óra alatt. És egyenletesen. A közepe mondjuk elmaradt időnként, azt fele akkora szerszámmal kellett utána igazítani. Majd teszek fel képeket, hogy hol tartok vele. Sajnos, valahogy meg kell oldanom, hogy ne legyen asztigmatikus, a problémák akkor kezdődnek, amikor a tükör alul, szerszám felül. Már kigondoltam a módját.
Vagyis, szerintem ezt csak teli szerszámmal tudod korrigálni.  Már látni a kis szerszám "jótékony hatását" a szélén. Hosszú egyenes húzások kombinálva a normál húzással.
De, hátha leszünk többen, aki mond valamit. Ja, és az ujjam már fél óra után sem érzem, ha polírozom. Exclamation

Mizar
Admin

Hozzászólások száma : 24

Felhasználó profiljának megtekintése http://skytour.hungarianforum.com

Témanyitás by tz Yesterday at 9:14 am

Sziasztok!
Két hétig nem nyúltam hozzá, de azért reggelente igyekszem egy fél órát a peremmel foglalkozni mini szerszámokkal, amíg nem lesz hűvösebb, mert onnantól előveszem a nagyobbakat.
Továbbra is a kopott peremen dolgozom, aztán ahogy lassan fogy, csak közelítek a nagyon lekopott részhez Smile

tz

Témanyitás by Mizar Yesterday at 9:24 pm

Üdv Zoli!
Szerintem sokat javult a széle.
Hogy tudsz ilyen szép egész tükrös rácsképet csinálni?

Mizar
Admin

Hozzászólások száma : 24

Felhasználó profiljának megtekintése http://skytour.hungarianforum.com

Témanyitás by tz Today at 10:01 am

A fotót ne kérdezd.
A saját fényképezőmmel ez lehetetlen, mindig csak egy szűk mező látszik benne.
A munkahelyemen van ez a gép, kompakt ugyanúgy és ez tud ilyet.

tz

Témanyitás by tobe_ Today at 1:03 pm

Ajjaj ez ennyire nehéz ?

A két rossz síkképcsöves TV-m ott várja a bontást, de ez a monitor üveg ilyen durva ?

Pár napja meg szereztem egy 12-13 centisnek elég üvegdarabot, az jó vastag buborékos is, de lehet azért még jó lehetne tükörnek, ha kivágnék belőle egy korongot.

Van vagy 3 centi vastag kb.

tobe_

Hozzászólások száma : 5

Témanyitás by tz Today at 1:28 pm

Szia Tobe!
Hát, Sanyival már célozgattunk rá...Smile
Azért megvalósítható, de türelem és ötlet kell hozzá.
A múltkori, de legalább befejezett nem lett tökéletes, de ettől függetlenül, vidéken, kifogtam éjfél körül egy jó nyugis időszakot néhány percre és életem egyik legszebb Szaturnuszát láttam /180*/, végig a Cassini-réssel, a Marson pedig részletekkel /utólag ellenőriztem, nem a szemem és az optika műterméke volt/.
Igaz, hogy a bolygók körül van sajna egy halo, de ha az ember ettől elvonatkoztat, akkor szép volt a képe Smile Majd még blendézéssel kísérletezem, hátha el tudom tüntetni legalább a túl fényes bolygókhoz.
Az üvegedből csinálj síkot!
Zoli

tz

Témanyitás by tobe_ Today at 2:36 pm

Szia , abból jó nagy sík kitelne . Smile

A képben meg, hogy van valami plusz nem olyan nagy baj tényleg, ha melette ott látható az éles kép is.

tobe_

Hozzászólások száma : 5

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére