SkyTour - Égi Túra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raspberry PI vezetésre

3 posters

Go down

Raspberry PI vezetésre Empty Raspberry PI vezetésre

Témanyitás by tz Kedd Dec. 17, 2019 9:20 pm

Sziasztok!
Sajnos az ügyhöz keveset konyítok, de évek óta van egy Raspberry PI-m, amivel most már kellene kezdenem valamit, vezetés témában.
A vezetendő mechanika EQ3-2, ami tudom, hogy kb. mire alkalmas...Ettől függetlenül megpróbálnám
Már a második embernél van a készülék és ott tart, hogy a  PHD szoftver rajta van, van hozzá kamera, amit vélhetőleg most már érzékelni fog, csak nem tudjuk, hogy a PHD melyik tüskéket kezelheti azon a széles csatlakozón, ami a Pi-n van és menne tovább a kézivezérlőbe.
Nincs erről valami információtok? Tobe?Smile
Köszi:
Zoli

tz

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2018. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Raspberry PI vezetésre Empty Re: Raspberry PI vezetésre

Témanyitás by tobe_ Pént. Jan. 10, 2020 6:44 pm

Sziasztok , na végre idetaláltam. Smile

Raspberry PI-m nekem is van, és hogy kezdtetek bele a keresésbe, hogy amit használnátok az hogy is működik.

Érteni értek  a raspbberyhez pont utóbb hónapokban szinte mással se foglalkoztam, mint őkegyelmével, éjjel-nappal. Smile Munka miatt ...

No, de akkor mi is a kérdés ?

A Raspberry PI 40 tüskés csatlakozójának a lábkiosztása a neten látható, az általános lábek sima ki, bemenetre hazsnálhatóak, van jónéhány speciális láb, azok pedig soros port, I2C, SPI és hasonló kommunikációs protokollok működtetésére alkalmasak, kérdés, hogy a PHD programnak mi is az igénye ?


[You must be registered and logged in to see this link.]

Üdv Béla,

tobe_

Hozzászólások száma : 104
Join date : 2018. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Raspberry PI vezetésre Empty Re: Raspberry PI vezetésre

Témanyitás by tz Kedd Jan. 14, 2020 7:12 pm

Szia Béla! Smile
Sajnos nem tudom, hogy a PHD melyik lábakra küld információt a vezetésnél. Bíztam benne, hogy talán tudod, mivel ha jól tudom, nyílt forráskódú, aztán abból aki érti, biztos látja...:)Amikor még Commodorok voltak, lett volna esélyem megtalálni, de most már nem igazán...Smile
Van egy kis panelem, amin 4-4 ellenállás és /ha jól jegyeztem meg/ optokapcsoló van, ez a kézivezérlőbe csatlakozik és a másik fele a Pi 40 tüskés csatlakozójához kellene idomuljon.

Üdv.:
Zoli

tz

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2018. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Raspberry PI vezetésre Empty Re: Raspberry PI vezetésre

Témanyitás by tobe_ Pént. Júl. 10, 2020 5:39 pm

tz írta:Szia Béla! Smile
Sajnos nem tudom, hogy a PHD melyik lábakra küld információt a vezetésnél. Bíztam benne, hogy talán tudod, mivel ha jól tudom, nyílt forráskódú, aztán abból aki érti, biztos látja...:)Amikor még Commodorok voltak, lett volna esélyem megtalálni, de most már nem igazán...Smile
Van egy kis panelem, amin 4-4 ellenállás és /ha jól jegyeztem meg/ optokapcsoló van, ez a kézivezérlőbe csatlakozik és a másik fele a Pi 40 tüskés csatlakozójához kellene idomuljon.

Üdv.:
Zoli

Sziasztok, na én meg ezer éve nem jártam erre, Raspberry-m még van mondjuk, most meg a csillagvaros, valami költüzés miatt be van halva, pont az üstököst fényképezném ezerrel, meg egyebek. Smile

tobe_

Hozzászólások száma : 104
Join date : 2018. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Raspberry PI vezetésre Empty Re: Raspberry PI vezetésre

Témanyitás by Frigyes Csüt. Júl. 07, 2022 10:00 am

Sziasztok!
Szerintem a PI-re telepített PHD nem a GPIO-kon keresztül kommunikál, hanem szimplán az USB portokat használja. Oda meg kell az USB/ST4 (USB->RS232, majd ebbe az RS232-ST4 kábel, ami megy a mechanika felé), ha nem guider portos kamera, hanem pl. webkamera. Én is elkezdtem anno foglalkozni vele, feltettema a PI4-re az Astroberry-t, majd szomorúan tapasztaltam, hogy a PI kernel (ZWO SDK) nem támogatja az ASI 120 MC-t (régi, USB2-es), így felhagytam a projekttel.
Üdv: Frigyes

Frigyes

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2022. Jul. 07.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

Raspberry PI vezetésre Empty Re: Raspberry PI vezetésre

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.